گارانتی ایزی

گارانتی ایزی

کلیه محصولات موجود در سایت ایران دی-لینک شامل دو سال گارانتی شرکت ایزی می باشد.

این شرکت با داشتن مهندسین و متخصصین مجرب آرامش مشتریان را سرلوحه کار خود قرار داده و می کوشدهمواره بهترین شرکت خدمات رسان IT در ایران باشد.

بخش پشتیبانی شرکت وظیفه پشتیبانی فنی پروژه‌ها و محصولات ارائه شده را دارد ، نیاز به پشتیبانی شبکه‌ها و بهره‌گیری از خدمات تخصصی از مسائل مهمی‌ است که پس از نصب و راه اندازی تجهیزات شبکه مطرح می‌گردد، که در این راستا شرکت کامپیوتری ایزی  علاوه بر ارائه خدمات به کارفرمایان، امکانات موجود جهت ارائه خدمات به سایر متقاضیان را در قالب عقد قرارداد جامع پشتیبانی عنوان می‌کند. 

–         نکات قابل توجه قبل از ارسال تجهیزات به مراکز خدمات:

از مشتریان گرامی درخواست می گردد جهت صرفه جوئی در وقت و هزینه ، پیش از ارسال تجهیزات به مراکز خدمات حتما بصورت تلفنی موارد را با کارشناسان فنی در میان بگذارند تا در صورت اطمینان از وجود مشکل، کالای مورد نظر ارسال گردد.

و همچنین می توانید از دفتر خدمات پس از فروش و گارانتی، راهنمایی در خصوص مراکز خدمات و نزدیکترین مرکز خدمات شهر یا شهرستان بخواهید.

در صورت نیاز به ارسال کالا جهت گارانتی، خواهشمند است تنها کالا بدون سایر متعلقات (لوازم جانبی شامل گارانتی نمی باشد) ارسال گردد .

 

–         شرایط گارانتی کالا:

–    خرابی ناشی از ضربه ، شکستگی ،  استفاده از ولتاژ نامناسب ، آتش سوزی ، آبدیدگی ، شوک الکتریکی ، حوادث طبیعی ، کار در محیط آلوده به گرد و غبار بسیار زیاد یا رطوبت منجر به زنگ زدگی یا تجمع قطرات آب روی قطعات ، اتصال مودم به برق ، همچنین خرابی ناشی از اتصال به دستگاه ها و لواز م جانبی غیر اصلی ،‌با تشخیص کارشناسان فنی شرکت ایزی مشمول خدمات و ضمانت نمی باشد .

–    دستکاری سخت افزاری دستگاه تحت پوشش ضمانت توسط افراد غیر مجاز موجب ابطال ضمانت خواهد شد .

–    هر گونه تغییر یا از بین رفتن نرم افزار داخلی دستگاه (Frimware ) توسط اشخاص غیر مجاز شامل گارانتی نخواهد بود.

–    هرگونه آسیب دیدگی ایجاد شده به دلیل بسته بندی نامناسب در زمان ارسال بر عهده خریدار بوده و شرکت هیچگونه مسئولیتی بابت آن ندارد .

–    شرکت ایزی متعهد است که قطعه مشتری را در صورت بروز مشکل در مدت تعیین شده (تست اولیه) بدون هزینه تعمیر یا تعویض نماید .

–     مسئولیت حمل و نقل کالای معیوب به بخش گارانتی شرکت ایزی و بالعکس  بعهده مشتری می باشد  .

–     دارنده رسید به عنوان صاحب کالا تلقی می شود و فقط در قبال ارائه رسید ، کالا تحویل داده خواهد شد.

–    تعمیرات انجام شده بر روی قطعات بدون گارانتی تا یکماه تحت ضمانت شرکت ایزی خواهد بود .

–    شرکت هیچگونه تعهدی نسبت به اطلاعات موجود در قطعات ارسالی ندارد .

–   رسید کالا 45 روز پس از تاریخ رسید قطعه اعتبار داشته و پس از این مدت هیچ مسئولیتی متوجه شرکت نمی باشد.

–   چنانچه زمان انجام خدمات بیش از یک هفته به درازا بیانجامد خریدار می تواند تقاضای دریافت دستگاه جایگزین نماید . در این صورت ، دستگاهی با مشخصات مشابه یا نزدیک به دستگاه در دست تعمیر بطور موقت و به صورت امانت در اختیار خریدار قرار خواهد گرفت .

–    هر گونه خدشه بر روی  برچسب شماره سریال کالا باعث خارج شدن دستگاه از گارانتی می شود .

    

–         ارتباط با مراکز گارانتی:

–    برای بهره گیری از خدمات بخش گارانتی مشتریان محترم می توانند از شنبه الی چهارشنبه هر هفته از ساعت 9 الی 17 و پنجشنبه ها ساعت 9 الی 13 با به همراه داشتن کارت گارانتی به آدرس شرکت مراجعه فرمایند .

–    مشتریان عزیز خارج از تهران نیز می توانند قطعه معیوب خود را به آدرس پستی دفتر خدمات پس از فروش و گارانتی:

تهران – خیابان میرزای شیرازی، بین کوچه چهارم و ششم، پلاک 76، طبقه سوم، کدپستی:  1597855534

ارسال فرمایند . برای ارسال با شرکت های حمل بار (مانند تیپاکس و …) حتما” از آدرس کامل دفتر خدمات پس از فروش و گارانتی به همراه قید بخش خدمات پس از فروش استفاده نمایید .همچنین هزینه ارسال و دریافت قطعات  با مشتری خواهد بود .

    تلفن :       43983000-021